1.Találj neki megfelelő helyet!
Az első feladat, hogy kitaláld hol is lenne neki megfelelő mennyiségű hely. Gondold végig, hogy milyen gyakorlatokat fogsz végezni, milyen és mennyi gépet, eszközt szeretnél vásárolni, majd ennek megfelelően dönts. A legjobb opció egy különálló helyiség lenne az edzőtermednek, de sok esetben ez nem kivitelezhető. Amennyiben ez a te otthonodban is így van, egy tágasabb, fal melletti helyiségrész is tökéletes lehet. Vedd számításba azt is, hogy bizonyos fitness eszközök, például súlytárcsa vásárlás esetén ezeknek a tárolását is meg kell oldani, így jó, ha a tároló állványokat, szekrényeket is belekalkulálod.
2.Gondoskodj a felszerelésről!
Amikor a helyet választottad, bizonyára nagyjából átgondoltad milyen edzéseket fogsz végezni és milyen gépekkel. Nem szükséges azonnal, egyszerre megvásárolnod őket, elsőre ruházz be a legfontosabbakra. Ami a kondigépeket illeti, a szobabicikli, a futópad és az ellipszisjáró szerintem must have-nek számít. Ezzel a kardiót ki is pipáltuk. Mindenképp legyen pár súlyzó, fitness szőnyeg, gumiszalag és step pad. Kifizetődő lehet egy súlytárcsa vásárlása is, melyből kiválaszthatod a számodra ideális súlyút, a nagy választéknak köszönhetően akár variálhatod is. Már csak egy súlyzórúdra van szükséged és kész is a felszerelés.
3.Alakíts ki inspiráló környezetet!
Az otthoni edzőteremhez nagyon fontos, hogy egy inspiráló környezetet teremts. Helyezz el motiváló feliratokat, képeket a falon. Egy egész alakos tükör is jól jöhet, amiben láthatod a mozdulataid, és még a teret is megnyitja. Ne felejts el gondoskodni a zenéről sem! Állítsd össze a motiváló lejátszási listát, helyezd el a hangszórókat és mehet is az edzés!